مونتاژ_اختاپوس

اولین تولیدکننده نمونه داخلی ثابت کننده بافت قلب

اختاپوس (ثابت‌کننده بافت قلب) کلیدی‌ترین ابزار جراحی قلب باز به روش Off Pump و کاملاً مکانیکی و یکبار مصرف است، روش Off Pump به دلیل مزایایی که برای جراح، بیمارستان و بیمار دارد، روشی مقبول و رو به گسترش است.

با این حال محدودیت‌هایی که در واردات این محصول وجود دارد باعث گردیده نیاز بازار به خوبی تامین نگردد و بیمارستان‌ها برای تامین نیاز خود با مشکل مواجه شوند و همین مسئله سبب شده که تقریباً تمامی بیمارستان‌ها تا زمان معیوب شدن این وسیله که به طور متوسط 10 بار می‌باشد از این وسیله یکبار مصرف استفاده مجدد نمایند.

اولین ایده شرکت همان گونه که از عنوان آن بر می‌آید ماهیتی تولیدی دارد و در واقع نمونه‌سازی ثابت کننده بافت است که از طریق مهندسی معکوس تولید می‌شود. به این ترتیب ساختار کلی محصول مانند مشابه خارجی (آمریکایی) آن است در عین حال با توجه به معایبی که نمونه ‌ای خارجی این وسیله دارند و همچنین به منظور کارایی بیش‌تر محصول تغییراتی در طراحی آن ایجاد شده‌است.

خودکفایی در ساخت نمونه داخلی اختاپوس

شرکت الکترومد پرشین توس تمامی قطعات محصول را به صورت داخلی و درون سازمانی تولید می کند و همچنین تمامی مراحل مونتاژ نیز درون اتاق تمیز این مجموعه انجام می شود. به دلیل عدم وابستگی محصول این شرکت به بازار های خارجی می توان از این شرکت به عنوان تنها تولید کننده بومی اختاپوس در ایران نام برد که مشکلات ناشی از تحریم ها و رفتار های قهرآمیز کشورهای غربی تاثیر چندانی در روند تولید این مجموعه نداشته به طور مستمر در حال عرضه به جامعه علوم پزشکی ایران از جمله بیمارستان های خصوصی و دولتی و نیمه خصوصی فعال در زمینه جراحی قلب است.

از سوی دیگر با توجه به تولید داخلی این محصول در کشور و در این شرکت، قیمت مصرف کننده قابل رقابت با دیگر رقبای خارجی این محصول می باشد. همچنین این شرکت با استفاده از توانایی های دانشی خود و در فناوری های روز به صورت پیوسته در حال ارتقاء محصول خود می باشد تا بتواند محصولی با کیفیت مطلوب و مناسبترین بها به بازار عرضه کند.

اهداف شرکت الکترومدپرشین توس

شرکت الکترومد پرشین توس در تلاش است تا با بهره‌گیری از دانش متخصصان و پزشکان کشور عزیزمان و تولید محصولات فناورانه در زمینه تجهیزات پزشکی، جامعه پزشکی و بیمارستانی را از واردات این محصولات بی‌نیاز کرده و زمینه ساز رونق بخشی تولید، رشد اقتصادی و رفع فصل بیکاری در کشور باشد.

ارتقاء و بهبود دائمی کیفیت

پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریت و بهبود کیفیت

توسعه زیرساخت

توسعه زیرساخت‌های تجهیزاتی و تاسیساتی

تشکیل واحد تخصصی R&D

تحقیق و توسعه در راستای افزایش سبد محصولات

منابع_انسانی

توانمندسازی سرمایه انسانی

آموزش، توسعه و توانمندسازی سرمایه انسانی

کاربرد_اختاپوس

درباره عملکرد اختاپوس سوالی دارید؟

پیوند عروق کرونر (CABG) درمان اصلی برای بیماران با گرفتگی عروق کرونر پیشرفته می‌باشد. این روش درمان بسیار چالش برانگیزی است زیرا نیاز به بخیه زدن عروق کوچک (با قطر کوچکتر از 1.5میلی متر) را در سطح قلب دارد

تثبیت کننده بافت قلب (اختاپوس) با استفاده از ایجاد مکش روی سطح قلب سبب تثبیت موضعی بافت قلب، کاهش حرکت و عدم جابه‌جایی قلب به صورت موضعی می‌گردند، به همین جهت ابزار اصلی در پروسه‌ی عمل بای پس عروق کرونر بدون پمپ به حساب می‌آید.

گواهینامه‌ها و افتخارات الکترومدپرشین توس

شرکت الکترومد پرشین توس در مدت زمان فعالیت خود کلیه مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و اداره تجهیزات پزشکی را دریافت نموده‌است، بخشی از گواهی‌نامه‌ها و افتخارات این شرکت عبارتند از: